Kimya sektöründe 34 yıllık deneyim ve tecrübe

Sodyum Hidroksit (Payet, Sıvı, Boncuk)

sodyum hidroksit

Sudkostik birçok sektörün ana girdisi olup ana kullanıcıları; Suni ipek, kağıt hamuru, tekstil endüstrisi, kauçuk ıslahı, organik çözme ameliyesi, alüminyum ve gıda endüstrisi, deterjan ve sabun üreticileridir.

Sodyum hidroksit, beyaz renkte nem çekici bir maddedir. NaOH formülüyle gösterilir. Suda kolaylıkla çözünür ve yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. İnsan dokusuna kaşındırıcı bir etkisi vardır. Sodyum hidroksit (Sodyum Hidroksit soda veya sud Sodyum Hidroksit te denir), lâboratuvarda CO2 gibi asidik gazları yakalamak için kullanılır. Endüstride bir çok kimyasal maddenin yapımında, yapay ipek, sabun, kâğıt,boya, deterjan endüstrisinde ve petrol rafinelerinde kullanılır. Ayrıca serigrafide pozitif20 ile beraber kullanılır.Bir bazdır. Ticari adı Kostik veya sudKostik olarak ta bilinen sodyum +1 iyonunun OH -1 iyonu ile bağ yapmış bileşiğidir.

Endüstride bir çok kimyasal maddenin yapımında, asit nötralizasyonunda, iyon değiştirici reçinelerin rejenerasyonunda, su arıtma, gıda (zeytincilik), deterjan ve sabun, ilaç, tekstil (yapay ipek), kağıt (kağıt hamuru), boya, döküm, metal işleme (alüminyum) ve tarımsal kimyasallar sektörlerinde ve petrol rafinelerinde kullanılır.

Kullanım Alanları

Suni ipek, kauçuk ıslahı, organik çözme ameliyesi, alüminyum ve gıda endüstrisi, deterjan ve sabun üretimi, yağlı kirlerin temizliği, reçine rejenerasyonu, rafineri ve petrokimya sanayi, deri, inşaat ve enerji sektörlerinde, kanalizasyon arıtmada, kağıt sektöründe, kimyasal madde üretiminde, ilaç sektöründe, içecek ve süt sektöründe, yapıştırıcı sektöründe, petrol arama ve doğalgaz işlemesinde, asit kalıntılarını uzaklaştırmada ve madencilik sektöründe kullanılır.