Kimya sektöründe 34 yıllık deneyim ve tecrübe

Methilen Klorit

Borik Asit

Metilen klorit (veya DCM, Diklorometan), CH2CI2 formülüne sahip, doğada bulunmayan, sentetik bir organik bir bileşiktir. Renksizdir, yumuşak, tatlımsı bir kokuya sahiptir ve oda sıcaklığında sıvıdır. Orta derecede tatlı bir aromaya sahip bu uçucu sıvı, yaygın olarak bir solvent olarak kullanılır. Su ile karışabilir olmasa da, birçok organik çözücü ile karışabilir.

Kullanım Alanları

  • Metilen Klorür birçok endüstriyel proseste solvent olarak kullanılmaktadır.
  • Kimyasal bileşiğin düşük kaynama noktası kimyasalın, küçük sıcaklık farklarından mekanik enerji çekebilen bir ısı motorunda çalışmasına olanak tanır. Bir DCM ısı motoruna bir örnek, içki kuşudur. Oyuncak oda sıcaklığında çalışır.
  • Yaygın bir boya çıkarıcı ve yağ çözücüdür.
  • Gıda endüstrisinde kahve ve çayı kafeinsizleştirmek için kullanılır.
  • Farmasotik endüstrisinde, ampisilin, hidroksi benzil penisilin ve sefalosporin, vb. Hazırlanması için bir reaksiyon ortamı olarak; Ayrıca, film üretiminde, çözücü olarak solvent çözücü, aerosol itici gazlar, organik sentetik özütleyiciler, poliüretan köpük Plastik üretim köpükleştirici maddeler ve metal temizleme maddelerinde çözücü olarak kullanılır.
  • Volatilitesi aerosol sprey itici olarak ve poliüretan köpükler için bir üfleme ajan olarak kullanılmasına neden olmuştur.
  • Güvenlik filmi ve polikarbonat üretiminde yaygın olarak kullanılır ve diğerleri kaplama solventleri, metal yağ gidericiler, poliüretan şişirme maddeleri, kalıp ayırıcı maddeler ve boya sıyırıcıları olarak kullanılır.

Metilen Klorit ürününe ait analiz sertifikasını görüntülemek için lütfen tıklayınız.
Metilen Klorit ürününe ait güvenlik bilgi formunu görüntülemek için lütfen tıklayınız.